Sukces polskich firm w Seattle.

Posted by / 17 kwietnia 2016 / Categories: Bez kategorii / -

Polskie firmy lotnicze w ofensywie. Kolejny sukces „polskiej specjalności”
W dniach 14-15 kwietnia odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona branży lotniczej i obronnej w Seattle ( WA, USA ) „International Business Convention for the aerospace & defense industry”. Było to jedno z najważniejszych planowanych w tym roku wydarzeń na Świecie dla tego sektora. Impreza miała szczególny charakter, m.in. ze względu na obchody 100 lecia firmy Boeing.
Organizatorem Konferencji była uznana w branży lotniczej francuska agencja BCI Aerospace, która specjalizuje się w organizacji spotkań B2B. Zgromadziła ona w Seattle ponad 900 firm z 40 krajów oraz 600 wystawców. Zorganizowano na terenie „Washington State Convention & Trade Center” ponad 11 tysięcy spotkań B2B.
Uczestnikami spotkań w Seattle były również polskie podmioty, które w ramach zorganizowanej misji gospodarczej przez lokalną izbę handlową Polish American Chamber of Commerce Pacific Northwset uzyskały wsparcie w organizacji udziału w targach i pobytu na terenie Seattle. Izba handlowa PACC PNW, wspólnie z polskim operatorem misji, firmą PEGAZ z Kielc oraz Konsulem Generalnym w Los Angeles i Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji w Washington, zorganizowali również polsko- amerykańskie Seminarium Biznesowe w WTC Sewttle, które zaszczyciły swą obecnością najważniejsze instytucje i osobistości Stanu Washington i miasta Seattle. Wśród gości obecni byli m.in. : Burmistrz Seattle Ed Murray, V-ce Gubernator Stanu Washington Brad Owen, President & CEO Economic Development Council of Seattle & King County Suzanne Dale Estey, CEO & Executive Director Pacific Northwest Aerospace Alliance Bob Uptagrafft, Managing Director Washington State Department of Commerce Allison Clark, President Polish American Chamber of Commerce Pacific Northwest Bohdan Raciborski. Ze strony polskiej obecni byli: Konsul Generalny RP w Los Angeles Mariusz Brymora, Konsul, Radca Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Washingtom DC Tomasz Sowa, Konsul Honorowy w Seattle Teresa Indelak Davis oraz Wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, Dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Międzynarodowej województwa Podkarpackiego Michał Tabisz i Wiceprezes Klastra „Dolina Lotnicza” Marek Bujny.
Najważniejsza jednak była tak liczna obecność polskich firm, urzędów i instytucji, w tym:
– IWAMET Sp. z o.o.,
– LINETECH Sp. z o.o.,
– MC BRAIDA Polska Sp. z o.o.,
– MICROMA SA,
– PPHU NAVCOM Systems S.C.,
– NABOR G. NABORCZYK,
– ASMG Sp. z o.o.,
– BRASS Polska Sp. z o.o.,
– ULTRATECH LTD,
– PEGAZ PUH
– Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna,
– Klaster „Dolina Lotnicza”
– Śląski Klaster Lotniczy
– Podkarpacki Urząd Marszałkowski
– Urząd Miasta Rzeszów
Wszyscy uczestnicy z uznaniem wypowiadali się o organizacji misji, a efekty spotkań w trakcie Konferencji, Targów i Seminarium w wielu przypadkach przerosły ich oczekiwania. Każda z uczestniczących firm przeprowadziła obiecujące rozmowy, a część z nich zapowiedziało i określiło już konkretną współpracę z poznanymi partnerami. Jak bardzo doceniane są polskie firmy związane z branżą lotniczą, świadczy fakt wizyty managerów firmy Boeing na Seminarium oraz odrebne spotkania przedstawicieli tego koncernu na polskich stoiskach.
Zadowolenia nie kryli członkowie polskiej delegacji.
„ … dlugo szukaliśmy na światowych rynkach firmy, która będzie nam odpowiadała swoim profilem i portfolio produktów. Znaleźliśmy ich w Seattle i mamy nadzieje, że wpłynie to na nasz dalszy rozwój. Poszukujemy części zamiennych do samolotów, które serwisujemy. Znaleźliśmy dostawców, którzy zapewniają nam szybkie dostawy, w stabilnych cenach do min. 2018 roku, co ułatwi nam wycenę ofert do przetargów. Choćby z tego powodu było warto tu przylecieć…”- powiedział Adam Styga Dyrektor Handlu z firmy ASMG.
„… jestem bardzo zadowolony z udziału w Misji. Kilka rozmów było bardzo obiecujących. Mogę stwierdzić, że przynajmiej jedna z moich firm powinna mieć duże korzyści z tej wizyty. Zarysowała się też perspektywa kooperacji lub inwestycji w branży odlewniczej, którą reprezentuję oraz w produkcji unikalnych narzędzi. Słowa uznania należą się lokalnej izbie handlowej z Seattle i firmie Pegaz, którzy pomogli mi w pozyskaniu kontaktów i komunikacji z firmami uczestniczącymi w imprezie BCI Aerospace oraz zapewnili intensywny program i miły pobyt w Seattle” ”– powiedział Wiesław Olchawski -prezes firmy Brass Polska.

About the author

Comments are closed.