Swietokrzyska street

Posted by / 7 listopada 2016 / Categories: Bez kategorii / -
Photo

W DNIU 11 LISTOPADA 2016r ZOSTANIE NADANA W CHICAGO NOWA NAZWA ULICY „ŚWIĘTOKRZYSKA” .

Dzieki staraniom Radnego Ariela F. Reboyrasa oraz Biura Informacji Gospodarczych PEGAZ z Polski, Rada Miasta Chicago przyjęła rezolucję nadającą nazwę ulicy „Świętokrzyska”.

W przyjetej Rezolucji czytamy m,in.:

„Przyjęcie nazwy „Świętoktrzyska” to wyrażenie szacunku i poważania dla obywateli Chicago, których korzenie wywodzą się z tego Regionu oraz duże uznanie historycznych i obecnych zasług dla Regionu Świetokrzyskiego i jego mieszkańców w budowaniu przyjaznych relacji pomiędzy Województwem Świętokrzyskim i Stanem Illinois”.

Wśród mieszkańców „Wietrznego Miasta” znaczna część Polonii pochodzi z tej części Polski. W Regionie Świętokrzyskim są miejscowości, w których z niemal z każdego gospodarstwa domowego ktoś mieszkał lub mieszka w Chicago (Kazimierza Wielka, Nowy Korczyn). W Chicago działa też Klub Ziemi Świetokrzyskiej. Wiekszość Misji gospodarczych od wielu lat organizuje Biuro Informacji Gospodarczych PEGAZ, ktore ma swoją siedzibę w stolicy Regionu Świetokrzyskiego, w Kielcach, tam też swoje przedstawicielstwa mają organizacje otoczenia biznesu z Ameryki Płnocnej, w tym: Polish American Contractors Builders Association, Polish American Chamber of Commerce Pacific Northwest, Canada-Poland Chamber of Commerce, Polish American Business Club.

W uroczystościach wezmą udział lokalni politycy, na czele z wnioskodawcą Adermanem Arielem F. Reboyrasem, Konsulem Generalnym RP w Chicago, Zarządem Klubu Ziemi Świetokrzyskiej, reprezentacją Polonii zrzeszoną w różnych organizacjach oraz delegacja z Polski ( na czele z Prezydentami najważniejszych miast w Regionie Świętokrzyskim: Skarżysko Kamienna, Ostrwiec Świętokrzyski i Starachowic ).

W dn. 12 listopada zostanie również podpisana umowa o współpracy pomiedzy miejscowościami: Franklin Park i Skarżysko Kamienna.

Uroczystość otwarcia ulicy „Świetokrzyska” dobędzie się w dniu współnych ważnych dla obu narodów świąt: Dnia Weterana i Dnia Niepodległości, 11.11.2016r. (piątek), w godz. 9:30- 10:00 przy Kościele Św. Ferdynanda ( na rogu ulic Barry Ave i Mason Ave. ).

Zapraszamy mieszkańców Chicago do wzięcia udziału w tej uroczystości.

About the author

Comments are closed.