O Nas

PEGAZ rozpoczął swą działalność w 1999 roku. W początkowym okresie realizował autorskie projekty mające na celu wzmocnienie regionalnych marek na rynku krajowym oraz poza granicami.   Projekty te w dużej części wyprzedzały o kilka lat wprowadzane później ( po wstąpieniu Polski do EU ) programy operacyjne promujące rozwój Regionów.


W ielu małych producentów znalazło wówczas swoją przestrzeń handlową w dużych, lokalnych lub krajowych sieciach. Były specjalnie oznaczone, stworzono im odrębne, najlepiej eksponowane miejsca sprzedaży. Stały się rozpoznawalne, a ich obroty wzrosły wielokrotnie.
Od  2002 roku PEGAZ rozpoczął przygodę z Ameryką Północną. Organizował wystawy narodowe na dużych międzynarodowych imprezach targowych, był partnerem  wielu konferencji, warsztatów biznesowych na terenie USA i Kanady. W 2003r. zawarł swą pierwszą umowę o współpracy i reprezentowaniu w Polsce dużej polsko- amerykańskiej organizacji otoczenia biznesu „Polish American Chamber of Commerce” z Chicago. W latach 2003- 2007 był współorganizatorem targów „Polish American Trade Show” w Niles/ Chicago i Rosemont. Zorganizował kilkadziesiąt misji gospodarczych, które wielokrotnie były objęte Patronatem Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Rolnictwa, a w których udział wzięło ponad 500 podmiotów i instytucji z Polski.

W 2010r. Pegaz podpisał wspólnie z Business Bridge porozumienie z Canada- Poland Chamber of Commerce o reprezentacji tej organizacji w Polsce. Podjęto wiele działań wzajemnie promujących przedsiębiorców z Polski i Kanady, zorganizowano wiele misji gospodarczych. PEGAZ był również kluczowym europejskim partnerem targów EuroNow 2012 i 2013 w Toronto. Targi EuroNow były wówczas na liście imprez priorytetowych Ministerstwa Gospodarki. Współpraca z Kanadą ma szczególnie duży potencjał, głównie ze względu na umowę CETA ( umowa o wolnym handlu pomiędzy EU, a Kanadą ), która wkrótce będzie ratyfikowana przez strony.   PEGAZ już teraz jest przygotowany do działań gospodarczych w tych  nowych, korzystnych warunkach dla biznesu.

W 2015r. PEGAZ podpisał kolejne umowy z Polish American Chamber of Commerce Pacific Northwest z Seattle oraz z Polish American Contractors Builders Association. Stale współpracuje z Izbą Handlową ze Stanu Florida ( Gainesville ) oraz Nevada ( Las Vegas ).
W lutym 2016r. współorganizował polsko- amerykańską konferencję budowlaną w Chicago, a w kwietniu jest współorganizatorem Misji Gospodarczej Branży Lotniczej do Seattle na targi i konferencję Aerospace Defense Supplier Summit. Uczestniczy w niej 20 podmiotów z Polski, zaaranżowano 60 m.kw. wystawy i zaplecza B2B. Program misji uwzględnił udział w prestiżowej Gali z okazji 100- lecia firmy Boeing.

W lipcu 2016r. PEGAZ organizuje FORUM GOSPODARCZE POLONII ŚWIATA, w którym wezmą udział Polonijne organizacje i przedsiębiorcy ze wszystkich kontynentów. Gospodarzem Forum jest Miasto TARNÓW.
PEGAZ realizuje obecnie duży projekt zmierzający do otwarcia na terenie USA i Kanady INKUBATORA dla polskich eksporterów i start-upów oraz wspólnie z Independent Film Factory duży projekt medialno- promocyjny dla amerykańskiej publicznej stacji telewizyjnej PBS. Po raz pierwszy w historii  powstanie cykl 14 odcinków poświęconych wyłącznie Polsce pn. „Flavor of Poland”, który w najlepszym czasie antenowym „primetime” będzie mogło oglądać ponad 300 mln, osób w Ameryce. Planowana emisja serii: wiosna 2017r. Każdy z odcinków poświęcony będzie innemu Regionowi RP i zaprezentuje jego wszelkie walory i atrakcje.


Podstawową działalnością firmy PEGAZ jest jednak pozyskiwanie inwestorów z terenu Ameryki Północnej, serwis, obsługa, kojarzenie i kooperacja polskich przedsiębiorców z amerykańskimi partnerami.