BCC Chicago na Podkarpaciu

Posted by / 17 lutego 2017 / Categories: Aktualnosci / -

BCC Loża Chicago będzie uczestnikiem Forum Inwestycyjnego w Skarżysku Kamiennej oraz Forum Gospodarczego Polonii Świata w Tarnowie w 2017r.

W dniach 10-12 lutego na Podkarpaciu, w ośrodku Wincentówka w Czarnej Dolnej spotkali się przedstawiciele Business Center Club- Loża Chicago, Polish American Chamber of Commerce, przedsiębiorcy oraz zaproszeni samorządowcy. Przes 3 dni, z dala od „cywilizacji”, internetu i telefonów (brak  zasiegu) uczestnicy mieli dużo czasu na poważne i niezakłócane rozmowy o współpracy i biznesie.

Spotkanie w Bieszczadach, to m.in. efekt jesiennej wizyty samorządowców w Stanach Zjednoczonych.

Głównym temetem, który zdominował spotkania była prezentacja i promocja dwóch dużych imprez o charakterze biznesowym, które odbędą się we wrześniu tego roku w Skarżysku Kamiennej i w Tarnowie.

Prezentacje tych miast były profesjonalnie przygotowane. Padło wiele argumentów zachęcających do zwrócenia uwagi na planowane duże eventy o charakterze międzynarodowym. Zarówno Prezydent Skarżyska Konrad Krönig, jak i Biura Informacji Gospodarczych Prezes Zdzisław Wojtasik wspólnie złożyli propozycje współpracy z BCC Chicago.

W  2017r. w mieście nad Kamienną zorganizowane zostanie II Forum Inwestycyjne, a w Tarnowie II Forum Gospodarcze Polonii Świata, które w 2016 odwiedzili przedstawiciele biznesu aż z 23 krajów Świata.

Gospodarzem spotkania w Bieszczadach był Prezydent Loży BCC w Chicago Wiesław Żółtowski, a urokliwy ośrodek „Wincentówka” jest własnością BCC Chicago, w którym często odbywają się konferencje, warsztaty biznesowe i seminaria.  Wśród uczestników byli nie tylko członkowie BCC Chicago ale równiez reprezentanci  PACC oraz przedsiębiorcy z Polski i USA.

W trakcie spotkania przedstawiciele BCC oraz goście z USA wyrazili zainteresowanie obu planowanymi na jesień wydarzeniami. Wartym odnotowania jest również fakt, że organizatorzy Forum w Sarżysku i w Tarnowie zapowiedzieli współpracę oraz wzajemną promocję imprez. Część zapraszanych gości (w szczególności z zagranicy) będzie uczestniczyła zarówno w Skarżysku, jak i w Tarnowie na podobnych, atrakcyjnych dla uczestników warunkach.

W trakcie spotkania odbyło się kilka konkretnych rozmów biznesowych. W spodkaniu uczestniczył m.in. dr. Bogdan Dębiński z Wrszawy, który prezentował kosmetyki i suplementy firmy Invex z Kielc. Oferta wzbudziła tak duże zainteresowanie, że już w trakcie spotkania firma United Import Export  Inc. zamówiła pierwszą dostawę do USA. Podobnie było z produktami firmy Gomar z Pińczowa. Organizatorzy Forum  liczą na takie szybkie, jeszcze bardziej owocne efekty po spotkaniach w Skarżysku  i Tarnowie. Z kolei pan Piotr Jezioro z firmy Plake Consulting (USA) zaoferował promocję i zainteresowanie polonijnego biznesu  planowanymi imprezami w Polsce na terenie USA i Kanady.

Miejmy nadzieje, że organizatorzy Forum w Skarżysku i w Tarnowie dzięki spotkaniu zorganizowanemu przez BCC faktycznie będą współpracować, a nie konkurować o udział jak największej ilości inwestorów i gości z terenu USA.

 

Prezes BCC Chicago Wiesław Żółtowski

Prezes BCC Chicago Wiesław Żółtowski

przedstawiciele Skarżyska w trakcie prezentacji dla BCC

przedstawiciele Skarżyska w trakcie prezentacji dla BCC

rozmowy w trakcie spotkań w Czarnej Dolnej

rozmowy w trakcie spotkań w Czarnej Dolnej

About the author

Comments are closed.